Půjčka na drobnou elektroniku nebo dovolenou. Jakým půjčkám se vyhnout?

půjčka

Během života se dostanete do různých situací, kdy se zůstatek na Vašem účtu blíží 0Kč. V některých momentech je ale půjčka, která má tuto situaci vyřešit využita na zcela nesmyslný účel, který může člověka poslat ještě do větší dluhové pasti, aniž by si to v daný moment uvědomil. A jaké situace to mohou být?

 

Půjčku řešit půjčkou

Vezmete si půjčku, na kterou postupem času nejsou peníze. Jak to vyřešit? Vzít si novou půjčku, pomocí které budete schopni splácet původní úvěr. Jedině, co tímto krokem získáte je čas, celý dluh se ale zvětší.

Lepší variantou je sloučení úvěru pomocí tzv. konsolidace, kdy dojde ke snížení splátky a spojení všech úvěru do jedné splátky. Při správně volbě finanční instituce může být úspora opravdu výrazná.

 

Kupování zbytečností

Jak už bylo v nadpisu řečeno, toto je jeden z důvodů, proč lidé dostávají do dluhové pasti. Nejnovější model mobilního telefonu, nová herní konzole apod. patří do zcela zbytečných nákupů na splátky, kvůli kterým by jste si měli brát půjčku. Nákup nového notebooku kvůli možností hraní nový her je opět jeden ze zbytečných nákupů na splátky. Celé to dovrší nákup dovolené na úvěr. Nejen že Vás dovolená vyjde dráž, ale budete ji splácet i po návratu.

Výjimkou u nákupu drobné elektroniky je, pokud notebook potřebujete k práci, nebo využijete akčních nabídek nákupu na splátky bez navýšení.

 

Nejistá finanční situace

Nestálá práce a větší výdaje jsou příklady, kdy půjčování peněz je velmi nezodpovědné, neboť nemáte jistotu, že budete mít dostatek finančních prostředků na splácení svých závazků. Je také potřeba zvážit, zda půjčka nezatíží Váš rodinný rozpočet natolik, aby to nezpůsobilo vážné problémy se splácením.

 

Půjčka kamarádovi

O půjčku Vás může požádat známý, kamarád nebo kolega z práce. Než mu okamžitě zaslat peníze na účet je dobré se podívat na jeho finanční situaci a zjistit důvod, proč se dostal do situace, kdy potřebuje půjčit peníze. Řešením může být již zmíněná konsolidace. Pokud má exekuce a vysoké dluhy, řešení je osobní bankrot. V této situaci je půjčování peněz velký risk s vysokou pravděpodobností nesplácení. Navíc se díky půjčeným penězům, které budete potřebovat dostat i Vy do finanční tísně.

Mohlo by se vám také líbit...

Populární příspěvky