Pro klienty vyřizuji:

  • hypotéky na výstavbu, rekonstrukci a koupi
  • refinancování hypotéky
  • hypotéky pro OSVČ
  • konsolidaci úvěrů

Vlastní bydlení je snem mnoha lidí, kteří nechtějí platit nájem, nebo se chtějí osamostatnit.

 

Hypotéka

je určena ke koupi nemovitosti určené k bydlení. Toto patří k velmi emotivnímu kroku, který je doprovázen emocemi a stoupajícím adrenalinem. V tomto momentě je mozek zaměřen na vysněnou nemovitost a už se moc nevěnuje zásadní otázce, „jak to sakra celé zaplatím“. Toho využívají někteří realitní a jiní makléři za účelem „natlačení“ klienta do nevýhodných podmínek hypotéky, což se může ve finále velmi prodražit.

Hypotéka je určena na koupi domu, bytu nebo pozemku prostřednictvím hypotečního úvěru je nejideálnější variantou, pokud nemáte dost vlastních prostředků na úhradu celé kupní ceny. Umožňuje totiž sjednat delší splatnost spolu s nízkou úrokovou sazbou.

Další možností je financování pomocí Překlenovací úvěru a úvěru ze stavebního spoření, kterým lze také doplnit povinnou část vlastních zdrojů z celkového investičního záměru.

 

Honba za nejlepším úrokem…

nemusí přinést vždy očekávaný výsledek. Banky se dnes předhánějí, kdo nabídne nižší úrok, není to však hlavní parametr, po kterém by měl klient koukat.

Na první pohled je nabídka naprosto jasná. Jedna banka nabízí úrok 2,2% a druhá 2,4%. Po bližším zjištění vstupuje na scénu sazba RPSN, která určuje celkový náklad úvěru a ten může být diametrálně odlišný od výše zmíněného úroku. Zde jsou zohledněny i podmínky získání té na první pohled „super“ sazby 2,2% jako např. uzavření pojištění nemovitosti, zajištění životním pojištěním apod. V konečném důsledku může nižší úroková sazba znamenat celkově vyšší měsíční splátku úvěru.

Proto NEJMENŠÍ ÚROK NEMUSÍ BÝT VŽDY NEJVÝHODNĚJŠÍ!

 

Stavební spoření

je specifický druh spoření, pomocí kterého si účastník stavebního spoření může naspořit finanční prostředky na budoucí výstavbu, koupi nebo rekonstrukci bydlení. Většinou klient potřebuje řešit tuto potřebu dříve, než má naspořeno dostatek finančních prostředků. K tomu slouží tzv. Překlenovací úvěr. Během něho klient platí minimálně stanovenou částku na dospořování a úroky z úvěru. Po naspoření potřebné části, např. 40% dojde k převedení na Úvěr ze stavebního spoření.


Máte-li zájem o orientační propočet splátek, nebo konkurenční nabídky na refinancování úvěru, využijte  kontaktní formulář