Kličky v zákoně o spotřebitelském úvěru

V prosinci 2016 vešel v platnost nový zákon o spotřebitelských úvěrech pro fyzické osoby na rodné číslo. Netrvalo dlouho a našla se malá „skulinka“, jak nenápadně a beztrestně obejít zákon. Úvěr pro podnikatele. Založte si IČ, dáme Vám „lepší“ podmínky. V tomto případě se pak jedná o podnikatelský úvěr u kterého neplatí zákon o spotřebitelském úvěru.

 

Spotřebitelský úvěr s nesmyslnými poplatky, sankcemi a s minimální ochranou dlužníka

V případě běžného spotřebitelského úvěru na RČ je klient (žadatel) chráněn výše zmiňovaným zákonem o spotřebitelském úvěru, který upravuje pokuty, sankce za předčasné splacení apod. Toto vše však u podnikatelského úvěru neplatí! Věřitel si může určit rozhodčí soud, sankce za pozdní či předčasné splacení atd.

Pokud by se klient dostal do fáze předlužení, nebude možné tento úvěr zahrnout do balíčku určeného k doplacení v rámci oddlužení a nemusí být kvůli tomu schválen ani osobní bankrot. Pokud  jsou dluhy natolik vysoké, že nedokážete měsíčně řádně splácet úvěr, tak je nejhorší variantou vzít si další půjčku na splácení této. A úplně nejhorší je vzít si na splácení všeho podnikatelský úvěr na IČ. Tento krok Vás může dovést do ještě větších problémů.

Mohlo by se vám také líbit...

Populární příspěvky