Krytí koronavirusu pojišťovnami

V posledních dnech se na mě obracelo několik klientů s dotazem, jak je na tom jejich daná pojišťovna s plněním v případě koronavirusu. 

Zdálo se to jako jednoduchý dotaz, ale opak je pravdou. Zjišťoval jsem informace u 9 pojišťoven a výsledek jsem zpracoval do tabulky, kterou nalezte níže.

Informace, které jsem chtěl vědět, jsem se dozvěděl. Jednalo se o plnění pracovní neschopenky, hospitalizace v případě diagnostikování a plnění v případě nařízené karantény.

Je koronavirus v pojišťovnách evidován?

Jednoduše řečeno ANO. Z 9 dotazovaných pojišťoven všechny tuto situaci evidují a celkem 5 mělo očekávanou odpověď a to, že po splnění karenční doby plní pracovní neschopnost a také hospitalizaci. Nařízenou karanténu neplní. Karanténa se ani nezapočítává do karenční doby, ta začíná běžet až ode dne, kdy je klientovi nemoc prokázána. Karanténa dle jejich slov není ani úraz a ani nemoc.

Pojišťovna Allianz, Generali a Kooperativa mě mile překvapila. Tyto pojišťovny nejen, že plní pracovní neschopenku a hospitalizaci, ale také karanténu a ta se započítává do karenční doby. 

Úplným opakem je pojišťovna ČSOB, která na všechny mé dotazy měla odpověď NE! Důvodem je to, že v pojistných podmínkách mají uvedeno, že neplní v případě vyhlášení pandemie a epidemie.

Krytí pojištění hypotečních úvěrů

Každá banka má na pokrytí rizik nasmlouvanou pojišťovnu, která pro ně toto riziko zajišťuje. Ve většině případů se jedná o pojištění smrti, invalidity, dlouhodobé pracovní neschopnosti, případně ještě ztrátu zaměstnání.

Smrt a invalidita následkem onemocnění je plněna u všech pojišťoven bez výjimky. Pracovní neschopnost jsem rozebíral výše, avšak je potřeba si uvědomit, že u hypoték se jedná o dlouhodobou neschopnost, většinou 2 a více měsíců a až poté je plněno. 

Ztráta zaměstnání je kapitola sama o sobě. Z mého pohledu je tento druh pojištění trochu zbytečný. Jeho plnění je podmíněno ukončením pracovního poměru pouze z důvodu nadbytečnosti. Všechny ostatní ukončené pracovní poměry, jako je např. Dohoda o ukončení pracovního poměru apod. se na pojistné plnění nevztahuje. Pokud by však v aktuální situaci z důvodu karantény byla výpověď z důvodu nadbytečnosti, pak by plnění nastalo.

Vše výše uvedené se týká aktuálních produktů. Pokud máte smlouvu z roku 2017 a starší, tak se může situace měnit a doporučuji pro tuto informaci kontaktovat pojišťovnu s daným číslem smlouvy, nebo můžete kontaktovat přímo mě.

plnění pojišťoven při koronaviru

Mohlo by se vám také líbit...

Populární příspěvky