Hodnocení spokojenosti s Buřinkou. Opravdu nezávislé?

Již nějakou dobu se mi na sociální síti Facebook objevuje reklama na možnost hodnocení spokojenosti se službami Stavební spořitelny České spořitelny. Po několika dnech stálého vyskakování jsem přemýšlel, zda reklamu skrýt. Předtím jsem se na reklamu tedy podíval a prošel a zjistil pár zajímavých věcí.

Buřinka

 

Nezávislé hodnocení? NE!

Na celé reklamě, kterou můžete vidět vpravo mě nejvíce zaujalo v obrázku text „V nezávislém hodnocení Buřinku doporučuje 97% klientů“. Když bych si to jako laik „přelouskal“ napadl by mě, že pouze 3% lidí by bylo spokojen s jinou stavební spořitelnou, což mi při pohledu na trh přijde jako zcela nesmyslné číslo, ale dejme tomu. Navštívil jsem tedy zmíněný web hodnoti.me kde na mě vyskočí již zmiňované číslo 97% a několik desítek stránek s hodnocením a opravdu v celkovém počtu přes 700. Pár jsem si jich pročetl a názor hodnocení nechám na každém z Vás.

Jediný možný odkaz O nás mě přesunul na stránku s podmínkami užívání webu a ochraně osobních údajů. Zobrazí se Vám dokument, který má 4 stránky, ke stažení zde. Hned v prvních řádcích se dozvíte, že web je provozován Stavební spořitelnou České spořitelny a také že hodnocení na webu mohou provádět vybraní uživatelé, kteří jsou klienty Provozovatele (myšleno klienty Buřinky) a které provozovatel oslovil s žádostí o hodnocení. Toto už nemá moc společného se zmiňovanou nezávislostí hodnocení.

Když se tedy vžijeme do situace, že je někdo klientem Buřinky, vyřídí si úvěr, získá peníze, banka ho osloví, aby služby ohodnotil, jaké asi bude hodnocení? Ví klient o možnostech konkurence a třeba i lepších podmínkách?

 

Cenzura musí být

Po výše zmíněném si člověk musí říct, že vlastně banka má pěkně a nenásilně určeno, kdo bude služby hodnotit. Oni mají ale ještě jednu krásnou větu v Podmínkách, kterou celý slogan reklamy ztratil váhu. Na 2. straně je tomu určen celý odstavec, cituji: „Provozovatel si vyhrazuje právo upravit nebo odstranit hodnocení Uživatele, které zejména:
není napsáno v českém jazyce, obsahuje vulgarismy, obsahuje odkazy na konkurenční internetové
stránky nebo externí servery, porušuje autorská práva, porušuje právní předpisy České republiky
nebo se netýká hodnocení produktu a služeb Provozovatele.“

Takže když už budu mezi tou „elitou“, která může služby hodnotit, tak i tak pozor co napíšu a když bych náhodou uvedl, že třeba na portále www.modrapyramida.cz mají lepší úrok a proto se službami nejsem úplně spokojen, komentář se asi neobjeví.

Mohlo by se vám také líbit...

Populární příspěvky