Kliente, platíš nám a neboural jsi? Proto budeš platit víc!

Dobrý den, dnešní nadpis článku je velice výstižný a není k němu potřeba nic dodávat. Pojišťovny každý rok zdražují, na to jsme si už všichni zvykli, ale toto zdražování se trošku liší…

Je začátek roku 2017 a volá mi můj klient… „Budu si kupovat nového Kodiaqa a budu potřebovat pojistku“… Vše se vyřešilo, automobil se pojistil. Vzhledem k zajímavé ceně a podmínkám se rozdělilo Povinné ručení a skla do jedné smlouvy a Havarijní pojištění do smlouvy druhé.

Cena nového skla stojí dost peněz a tomu odpovídala i pojistná částka a tak Povinné ručení se skly vyšlo u KOOPERATIVY na příjemných 6 447Kč při roční platbě. V ceně byl nadstandardní limit krytí, přímá likvidace škody apod. Platba okamžitě zaplacena, smlouva akceptována.

Předpis pojistného smlouvy z roku 2017

Nyní se v příběhu posuneme o necelý rok dopředu, je začátek února 2018 a klient mi volá… „Tak mi přišel dopis z Kooperativy a ty hajz***é mi to zdražily na skoro 7 500Kč. Neboural jsem, platil jsem, jak je to možný?“ Uklidňuji klienta, že je to každoroční běžné navyšování. Navýšení je to docela výrazné, ale podívám se, co by s tím šlo udělat, zda by to jinde nevycházelo lépe.

Dopis k výročí smlouvy s informací o nové platbě pojistného

Malé déjà vu při výpočtu pojištění

Sedám k počítači a dělám klasický koloběh při výpočtu pojištění… ČPP, Generali, Uniqa, Allianz apod. Sakra, ceny jsou opravdu vyšší, někdy i výrazně nad 7 500Kč.

Ale přeci jen… Dostávám se na částku 6 979Kč. Není to žádný zázrak, ale každá kačka se hodí 🙂 Píšu si poznámky, kontroluji rozsah pojištění, vše + – sedí a tak se chystám klientovi volat. Napadá mě ještě jedna myšlenka, že to zkusím znovu spočítat v Kooperativě, jak to vychází tam, jen tak ze zvědavosti.

Když ptáčka lapají…

Zadávám celou smlouvu do kalkulátoru Kooperativy, úplně stejná smlouva jako před rokem, klikám na tlačítko VÝPOČET! Čekám… A nestíhám se divit, pojištění vychází na 6 447Kč!!! Ano 6 447Kč, úplně na korunu přesně jako před rokem. Zvedám telefon, volám na Kooperativu s tím, že chci znát důvod navýšení pojištění. Přesné a výstižné odpovědi se ani od dvou lidí nedočkám.

Vypínám kalkulátor, odjíždím rychle na jinou schůzku. Po příjezdu zapínám opět kalkulátor a s pocitem, že jsem možná něco udělal špatně a přehlédl, zadám klienta opět do systému. Výsledná částka 6 447Kč.

Návrh nové totožné smlouvy se stejnou částkou jako před rokem

Volám klientovi výsledek a s jeho plnou důvěrou jsem pověřen k patřičným úkonům.

Ozvěte se včas a nenechte si diktovat podmínky od pojišťovny!!!

A výsledek celého příběhu? Podána výpověď smlouvy k výročí, vytvoření nové (totožné) smlouvy u stejné pojišťovny a vyřízení všech podpisů s klientem.

Toto nemá být negativní článek na pojišťovnu Kooperativa (i když je teda pravda, že jejich přístup mě zarazil) ale spíše na fakt, že novému klientovi, o kterém nevědí skoro nic, ani platební historii, dají lepší cenu než někomu, kdo u nich je. Nemělo by to být spíše naopak???

Na druhou stranu musím uznat, že i když se opravdu postupně zdražuje, tak v tomto případě Kooperativa nezdražila ani o korunu, to je v tuto chvíli její +.

Nebuďte jako „ovce“ které jen zaplatí to, co jim pojišťovna pošle, ale zajímejte se o možnosti… Napište mi na mail, nebo zavolejte na telefon uvedený v kontaktech, nebo využijte kontaktní formulář. Udělám Vám obratem nabídku na pojištění.

P.S. Teď ještě čekáme, s jakým předpisem přijde pojišťovna, kde má Kodiaqa pojištěného havarijně 🙂 třeba bude další článek…

Mohlo by se vám také líbit...

Populární příspěvky