POZOR! Podvodné přihlášení ČSOB

Není tomu tak dlouho co piráti atakovali klienty České spořitelny a internetem se šířil odkaz na falešné přihlášení. Nyní se stali terčem klienti ČSOB banky. Úkol je jasný. Vylákat z klientů přihlašovací údaje do internetového bankovnictví. Stránka vypadá podobně až na jednu malou výjimku.

Před falešným internetovým bankovnictvím, které imituje vzhled stránek ČSOB, varovali přímo zástupci banky. „Upozorňujeme na výskyt podvodné stránky v designu ČSOB internetového bankovnictví s cílem získat přihlašovací data do internetového bankovnictví, data o platebních kartách a další důvěrné údaje,“ uvedl mluvčí banky Patrik Madle. Ten zároveň zdůraznil, jak mohou lidé podvodné stránky odhalit. „Pokud se přihlašujete do internetového bankovnictví, zkontrolujte vždy nejdříve řádek s internetovou adresou. V každé chvíli, kdy pracujete s internetovým bankovnictvím nebo se do něj přihlašujete, musí být v adresním řádku vašeho prohlížeče adresa https://ib.csob.cz a vedle ní ikona zámku,“ prohlásil mluvčí.

Rozdíl ve falešné stránce poznají jen pozorní

Většina podvodných stránek je velmi identická s aktuální podobou oficiálních stránek banky. Všichni odborníci varují, ať se při každém přihlášení lidé dívají do políčka webové adresy. Podvodníci odkazují na stránky se zahraniční koncovkou (*.com apod.) což u nás banky nemají! Zároveň banka po Vás nikdy nechce, aby jste například do mailu sdělovali svoje přihlašovací údaje, telefonní čísla atd.

Ukázka podvodné stránky

Podvodníci jdou po přihlašovacích údajích

Hlavním úkolem pirátů je vylákat z lidí přihlašovací údaje k bankovnímu účtu. Poté už je jen otázka času, kdy dojde k přihlášení do internetového bankovnictví a převedení peněz. V ohrožení jsou i klienti s malým zůstatkem, na pár kliků lze snadno sjednat úvěr a prostředky z něj jsou opět k dispozici k převodu na jiný účet.

Dle mluvčího banky zatím není žádná osoba, která by se přihlásila k útoku. Pokud budete mít jakékoliv pochybnosti, kontaktujte svoji banku.

Dejte si tedy pozor, kam zadáváte své údaje. Kontrola webové stránky nezabere asi sekundu ale může Vám ušetřit mnoho peněz 🙂

Mohlo by se vám také líbit...

Populární příspěvky