Na rozloučenou zvýšení sazeb na 7%!

Za 8 dní končí nynějšímu guvernérovi ČNB Jiřímu Rusnokovi funkční období a dnes měl poslední bankovní radu. Nahradí ho nový guvernér Aleš Michl a to od 1.7.2022.

Dnes bylo naplánováno další měnové zasedání ČNB, které už mělo předem jasný výsledek. Tím bylo opětovné, v řadě již 9. navyšování základních úrokových sazeb. Otázkou bylo o kolik. Hovořilo se opět o 0,75% ale minulý týden se objevil rozhovor, že by to mohlo být i více a ve hře bylo dokonce i opakování z 5.11., kdy došlo k navýšení o 1,25%!

Bohužel se tak stalo. Bankovní rada rozhodla zvýšit sazbu o 1,25% na výslednou hodnotu 7%, která je platná od 23.6.2022

Aktuální možnosti bank

Jak jsem již psal na svém FB profilu ( pokud jej ještě nesledujete, tak určitě doporučuji, najdete tam mnoho aktuálních informací a třeba #pondělníček ), tak dnes došlo k navyšování sazeb a aktuálně na 5ti letý fix se už jen s velkými obtížemi dokážeme dostat pod 6% 🙁 A s navýšením repo sazby očekávám opět lavinu zdražování a obávám se toho, že některé banky už začnou nabízet úrokové sazby i za 7%

Doporučuji a stále to opakuji dokola, zajímejte se o své hypotéky! Nečekejte, až se Vám banka ozve, ale řešte refinancování již nyní třeba i rok dopředu!

Nebo pokud plánujete výstavbu či koupi, využijte hypotéky „bez nemovitosti“. Bližší info najdete zde na webu, nebo mi klidně napište pro více informací.

Publikováno 22.6.2022

Mohlo by se vám také líbit...

Populární příspěvky