Pohádka o Červené Karkulce Monětce a spurném vlkovi

Dnes si řekneme jeden příběh z praxe.

UPOZORNĚNÍ: Všechny postavy a události v tomto příběhu jsou smyšlené. Jakákoliv podobnost se skutečnými osobami a jmény je čistě náhodná! 

Žila byla v tom hypotečním lese hezkou řadu let Červená Karkulka Monětka. Byla malá, nenápadná, ale velmi vstřícná a rozdavačná. Jednoho dne ale nastalo v lese zemětřesení. Objevil se spurný vlk, který začal po celém lese křičet jak spasí celý les s vidinou, že se všichni budou mít lépe. Zkusit žít ve vlastním lese, bez ostatních zvířátek a rostlin. Díky tomu se on, Karkulka Monětka a všichni lidé v lese budou mít lépe. A tak se uzavřeli do svého lesa, kde žili sami, hráli na svém písečku a čekali na výhody žití v lese. A jestli měli co jíst, neumřeli, tak žijí spokojeně do dnes.

Levné hypotéky se nekonají

Pohádku máme a teď jaká je ta realita? Tento obrázek vidělo skoro 100tis. lidí na LinkedINu, takže možná jste jej viděli taky. Pro úplnost přidávám i info z oficiálního webu a FB, abych nebyl opět nařčen z toho, že tomu tak nebylo!

Příběh se začal psát na konci ledna, kdy se Moneta Money Bank rozhodla pro ukončení spolupráce s externisty. Mimo mnoho článku zveřejnila i prohlášení na svém FB profilu s tím, že bez nás, externistů budou „hypotéky levnější až o půl procentního bodu. Říká generální ředitel Tomáš Spurný“.

Následně sazby oscilovaly lehce nad hranicí 4% a 22.3. přišlo první zvýšení na krásných 4,44% (fix 5let s nutností pojištění). Což byla skvělá sazba a ostatní banky se pohybovaly o 1% výše.

O 3 týdny později, 12.4. další zvýšení o 0,3% na 4,74% (fix 5let s nutností pojištění). To ostatní banky už atakovaly 5% ale i tak to byla pěkná sazba.

O týden později, 20.4. další zvýšení o 0,2% na 4,94% (fix 5let s nutností pojištění). Zde se misky na váze téměř srovnaly a sazby jsou velmi podobné s konkurencí. Myslel jsem si, že zde to končí, Moneta se srovná s trhem a bude to zdravá konkurence.

Opak je ale pravdou a krasojízda pokračuje. Na konci dubna tu máme další zvýšení na 5,09% (fix 5let s nutností pojištění).

A to nejlepší na závěr… tradáááá začátek května a Moneta opět zdražuje a to na krásných a velmi konkurenčních 5,19% (fix 5let s nutností pojištění). Bez pojištění je to 5,39% a pokud bude chtít někdo fix na 3 roky tak dokonce 5,49%. Ale někde asi IT udělalo chybu, protože sazba již od 5,19% a na webu srovnání s konkurencí (to se celou dobu pohybuje dráž, jak zvláštní 🙂 ) a je tam sazba 5,09%. Tak si říkám, kde udělali chybu a najednou srovnání z webu úplně zmizlo. Asi by bylo divné, kdyby najednou Moneta byla uprostřed, nebo na chvostu, když hypo lze sehnat bez pojištění už klidně pod 5% s fixem 3 roky.

Co je ale ještě velmi zajímavé je to, že všechny informace o nových sazbách byly vidět na FB Monety, ale nyní tam za záhadných okolností nejsou. Asi chyba v Matrixu.

No co k tomu říct… Jako pokus dobrý ale kde je onen zakopaný pes a levnější hypotéky o 0,5% fakt netuším, protože pokud tomu tak je, tak by konkurence musela být někde kolem 6% a to fakt není!!!

Publikováno 7.5.2024

Mohlo by se vám také líbit...

Populární příspěvky