POZOR na zkracování pojistné doby u životního pojištění!

Za těch 15 let co tuto práci dělám jsem se setkal už s hodně případy a různými smlouvami. V poslední době jsem se už u 3. klienta setkal se zkrácením pojistné doby a beru to jako obrovské riziko pro klienta!

Cena na prvním místě!

Z mého pohledu hlavním důvodem, proč k tomu „trendu“ dochází je cena! Lidé si však neuvědomují realitu, že sjednání životního pojištění není o smlouvání kdo to dá levněji, ale o kvalitě jednotlivých rizik. Co mám zpětnou vazbu od klientů, tak nejčastěji jsou 2 důvody, kvůli kterým nejspíše došlo k pokrácení doby:

  • omezený rozpočet – klientovi byla představena smlouva za 2.000Kč, ale chtěl platit max 1.500Kč
  • přepojištění – ať už náhodně nebo účelně se dostane někomu do ruky smlouva, kterou chce předělat a jedním z hlavních kroků je právě snížení ceny oproti stávající smlouvě

Jaká jsou rizika?

Asi tím nejzásadnějším rizikem je právě ukončení rizika. S přibývajícím věkem roste riziko onemocnění či invalidity. Je to asi podobné, jako byste si koupil třeba telefon s prodlouženou zárukou na 3roky a pojištěním displeje ale na riziko pádu by to bylo pojištěno na 6měs.

Druhým rizikem s tím spojeným je to, že pokud připojištění skončí a chtěli byste si ho znovu sjednat, tak to bude násobně dražší kvůli věku ale také se může stát, že nebudete přijati kvůli předchozí anamnéze.

A jak to v praxi vypadá?

Jak můžete níže vidět 2 naprosto stejné nabídky. Teď neřešme výši pojistných částek ale to, jaká je výsledná cena. Rozdíl není zanedbatelný, ale také je tam velké riziko právě s době třeba 50let věku klienta.

Takto nastavená smlouva v 2. varianta je ŠPATNĚ!

A právě podobně nastavené smlouvy jsem měl nyní na stole. Tak pozor na to, co máte ve svých smlouvách nastaveno! Pokud to chcete zkontrolovat, tak klidně napište.

Publikováno 5.4.2024

Mohlo by se vám také líbit...

Populární příspěvky