Za těch 15 let co tuto práci dělám jsem se setkal už s hodně případy a různými smlouvami. V poslední době jsem se už u 3. klienta setkal se zkrácením pojistné doby a beru to jako obrovské riziko pro klienta!
Cena na prvním místě!
Z mého pohledu hlavním důvodem, proč k tomu „trendu“ dochází je cena! Lidé si však neuvědomují realitu, že sjednání životního pojištění není o smlouvání kdo to dá levněji, ale o kvalitě jednotlivých rizik. Co mám zpětnou vazbu od klientů, tak nejčastěji jsou 2 důvody, kvůli kterým nejspíše došlo k pokrácení doby:
- omezený rozpočet – klientovi byla představena smlouva za 2.000Kč, ale chtěl platit max 1.500Kč
- přepojištění – ať už náhodně nebo účelně se dostane někomu do ruky smlouva, kterou chce předělat a jedním z hlavních kroků je právě snížení ceny oproti stávající smlouvě
Jaká jsou rizika?
Asi tím nejzásadnějším rizikem je právě ukončení rizika. S přibývajícím věkem roste riziko onemocnění či invalidity. Je to asi podobné, jako byste si koupil třeba telefon s prodlouženou zárukou na 3roky a pojištěním displeje ale na riziko pádu by to bylo pojištěno na 6měs.
Druhým rizikem s tím spojeným je to, že pokud připojištění skončí a chtěli byste si ho znovu sjednat, tak to bude násobně dražší kvůli věku ale také se může stát, že nebudete přijati kvůli předchozí anamnéze.
A jak to v praxi vypadá?
Jak můžete níže vidět 2 naprosto stejné nabídky. Teď neřešme výši pojistných částek ale to, jaká je výsledná cena. Rozdíl není zanedbatelný, ale také je tam velké riziko právě s době třeba 50let věku klienta.
Takto nastavená smlouva v 2. varianta je ŠPATNĚ!
A právě podobně nastavené smlouvy jsem měl nyní na stole. Tak pozor na to, co máte ve svých smlouvách nastaveno! Pokud to chcete zkontrolovat, tak klidně napište.
Publikováno 5.4.2024