V lednu opět mírný pokles. Minimum nejspíše pokořeno!

Na konci roku 2020 byla prolomena hranice úrokové sazby 2%, psal jsem o tom v tomto článku. Od té doby ještě průměrné sazby klesly na aktuální hodnotu 1,94%. Osobně jsem očekával trošku větší pokles z důvodu akcí na úrokové sazby. Banky měly z konce roku akce, které bylo možné aplikovat ještě v průběhu ledna.

Můj průměr byl byl lehce pod 1,8% a to hlavně z důvodů refinancování. Moneta Money bank dokázala nabídnout krásnou sazbu 1,69% na 7mi letý fix bez pojištění…

Když se podíváme na historii sazeb, jsme někde na úrovni před 4mi roky

Hypotéky v roce 2021…

A jaká bude situace letos? Úrokové sazby v průběhu ledna a začátku února začaly pozvolna stoupat a v některých bankách se už sazba pod 2% nesežene. Celková situace by měla vést k pozvolnému zvedání sazeb už i z důvodu plánového navyšování základních sazeb ze strany ČNB.

Pokud se Vám v tomto roce blíží fixace, dá se aktuálně bez problémů a pojištění sehnat sazba 1,79-1,89% na účel refinancování s fixací 10let a to i několik měsíců dopředu!

Chcete-li spočítat, kolik by jste ušetřili, můžete využít link na úvodní stránce, nebo mě kontaktovat skrze Messenger či kontaktní formulář a určitě spolu dokážeme něco vymyslet 🙂

Publikováno 17.2.2021

Mohlo by se vám také líbit...

Populární příspěvky