SBERBANK CZ v insolvenci

Po měsících jednání to již definitivně vypadá na konec Sberbank CZ v České republice. Po zveřejnění informací, že do hry vstupují 3 zájemci o odkup, to vypadalo nadějně. Tato naděje skončila začátkem července, kdy ani jeden ze zájemců (ČSOB, Česká spořitelna, PPF) neprojevil zájem. Nyní je to již definitivní! V tuto chvíli není žádná finální nabídka a tak banka dle Insolvenčního rejstříku 29.7.2022 vstoupila do insolvence.

V tuto chvíli hlavním termínem je 12.12.2022, do kdy musí být zpeněženo úvěrové portfolio. Pokud bude insolvence kompletně zahájena tak hrozí, že nemusejí být uspokojeny všechny pohledávky věřitelů v plné výši.

V rámci vypořádání pohledávek je také počítáno s bonusy spojenými při řádném splácení atd. Znamená to tedy, že i po ukončení smluvní vztahu je počítáno s vyplacením této částky.

DŮLEŽITÉ je to, že i nadále platí povinnost hradit všechny splátky úvěrů. Prosím tedy, pokud máte hypoteční nebo spotřebitelský úvěr, tak i nadále plaťte všechny své splátky. Jejich neplacení může vést k negativnímu záznamu v registru dlužníků.

Publikováno 31.7.2022

 

 

Mohlo by se vám také líbit...

Populární příspěvky