Stagnace sazeb a výhled na prázdniny

Máme tu začátek prázdnin a tak pokud právě neležíte na pláži, pojďte se podívat na další shrnutí sazeb a výhled na prázdniny. Po velmi výrazném poklesu úrokových sazeb na začátku roku tu máme posledních pár měsíců drobné klesání. U některých bank i stagnaci úrokových sazeb. 

I přesto, že repo sazba postupně klesá a aktuálně je na hodnotě 4,75%, tak hodnota peněz stoupala. Nyní po pár týdnech opět začíná pomalu klesat. 

Úrokové sazby se tak stále drží zuby nehty hranice 5%, i když se samozřejmě dá vyjednat hypotéka i pod 5%. Aktuálně tedy průměrná úroková sazba jen drobně klesla a to na hodnotu 5,07%. Co je ale zajímavé, že u účelu refinancování sazba drobně stoupla a to na 5,05% u externího a 5,08% u interního refinancování.

Prázdninový výhled

Jako každý rok, tak i letos přes prázdniny, zvláště tedy v červenci očekávám útlum. Ten je spojen s dovolenými, prázdninami apod. Již nyní mám v kalendáři několik poznámek na začátek září s návrhem schůzky a dokonce 1 rekordmana. Ten si již nyní chtěl zarezervovat termín na 2. polovinu září, protože bude mít dovolenou a čas vše řešit 🙂 Někdo možná bude chtít chytit v srpnu poslední šanci na hypotéku za starých podmínek. Jinak ale vše odstartuje 2.9.

Úrokové sazby budou držet svoji pomalou klesající hladinku a možných výraznějších změn se dočkáme buď na konci srpna, nebo v průběhu září.

Kdo ale nebude o prázdninách stagnovat, budu já 😀 Připravil jsem pro Vás několik videí, na co si dát pozor a jak se připravit na hypotéku apod. Tak mě nezapomeňte sledovat, již velmi brzy 1. video.

Publikováno 1.7.2024

 

Mohlo by se vám také líbit...

Populární příspěvky