Blíží se konec „přechodného období“

Jsou to skoro 2 roky, co vstoupil v platnost nový zákon o spotřebitelských úvěrech. Jedná se konkrétně o zákon č. 257/2016 Sb. o spotřebitelském úvěru. Důležitým mezníkem pro ty, kteří chtějí zprostředkovávat úvěry bylo datum účinnosti 1.12.2016.

Od tohoto data také běží tzv. „přechodné období“ v délce 24 měsíců. V tomto období lze spotřebitelské úvěry zprostředkovávat na základě čestného prohlášení. Po tomto období, tj. od 1.12.2018 již nebude možné úvěry s klienty řešit bez patřičného oprávnění, které musí být vykonáno před akreditovanou osobou schválenou ČNB.

V květnu byla pokořena pomyslná hranice 100tis. spuštěných testů věnující se problematice spotřebitelských úvěrů. To znamená skoro 2mil. otázek ať už teoretických nebo praktických.

Zákon o spotřebitelských úvěrech

S mými službami jste v bezpečí 

Vzhledem k tomu, že to s touto prací myslím vážně, žádné „přechodné období“ se mě netýká, aniž by mi to zákon nařizoval, nebo se blížil konec termínu. Zkoušky jsem již absolvoval a úspěšně splnil. Na základě toho mi bylo vystaveno Osvědčení o úspěšném vykonání odborné zkoušky.

Vydané osvědčení znamená splnění všech podmínek stanovené Českou národní bankou a možnost v plném rozsahu zprostředkovávat všechny úvěry (nově 2 typy Úvěr na bydlení a Úvěr jiný než na bydlení) pro zájemce o tento typ úvěru.

 

Mohlo by se vám také líbit...

Populární příspěvky