3 kroky, jak si správně vybrat poradce

Pro někoho tento článek bude vypadat, že si ženu vodu na vlastní mlýn. Pro někoho, že tady chci prezentovat sám sebe a svoje přednosti. Nezdá se Vám to, opravdu tomu v tomto článku tak bude. Tyto kroky však vychází ze všeobecných věcí, které by každý poradce měl dodržovat a ctít a klient by se nad nimi měl zamyslet.

 

Krok 1.

Když se setkáte s poradcem, měli by jste z něj mít pocit, že věcem rozumí a v povolání, které vykonává je opravdu dobrý. Stejný požadavek budete mít také na doktora před operací, na automechanika, který kouká na Vaše rozbité auto. Vyberte si takového poradce, o kterém jste už někde slyšeli. Toho, který Vám ukáže výsledky své práce, nebo reference od klientů.

 

Krok 2.

Každý profesionál ve svém oboru se musí neustále vzdělávat. Hledejte takového poradce, který Vám prokáže svoje znalosti, zkoušky, ocenění. Takový, který na sobě stále pracuje, učí se, školí, neustále se zlepšuje a získává stále větší a kvalitnější praxi. Poradce, který Vám dokáže najít to pravé, co právě teď chcete a potřebujete. I v našem oboru platí, když dva dělají totéž, nikdy to není totéž!

 

Krok 3.

Poslední krok tohoto článku bude vypadat možná trošku zvláštně, ale jak moc zvláštně vypadá, tak moc je pravdivý. Vybírejte takového poradce, který svou práci dělá. Ano, prostě dělá! Mnoho poradců (interně jsou nazývány „rychlokvašky“) dělá svoji práci jen tak mimochodem, občas, pár hodin v měsíci apod. Obvolá pár svých známých, kamarádů, naslibuje „všechno“, vydělá si nějaké peníze, způsobí velké škody a už o něm není slyšet! Takových případů je spousty a někdy jsou škody tak velké, že se z nich klienti tohoto „poradce“ dostávají řadu let.

 

Mohlo by se vám také líbit...

Populární příspěvky