Hello Bank! v ČR končí

Psal se rok 2015 a společnost Cetelem, kterou mnoho z Vás jistě zná hlavně z obchodů, kde nabízela splátkový prodej mění logo a název. Velký zelený panáček byl nalepen skoro na každé prodejně s elektrem. V rámci skupiny BNP PARIBAS PERSONAL FINANCE se přejmenovala na Hello Bank! a rozšířila svoje portfolio a od roku 2017 již plně funguje v ČR pod tímto názvem.

Pod značkou Hello Bank! můžete v ČR mít primárně spotřebitelské úvěry. Dále nabízela depozitní produkty, kreditní karty a dále službu Hello Pay a také účet.

Již začátkem tohoto roku jsem zaznamenal, že k 31.1.2023 byla ukončena podpora pro externí partnery. To má většinou 2 důvody – malý zájem ze strany klientů přes 3. strany, nebo očekávané změny v dané instituci (podobně tomu bylo kdysi se společnosti Diners Club). K dnešnímu dni, tj. 3.4.2023 banka pozastavila nabízení běžných a spořících účtů! Dále bude následovat ukončování spolupráce s obchodníky na poskytování nákupů na splátky. Jedná se o první krok v rámci ukončení působení v ČR.

Pro všech zhruba 300tis. klientů se aktuálně nic nemění, ale v následujících měsících budou jejich služby postupně ukončovány v rámci platné legislativy. Pod jakými „křídly“ skončí bude jasno nejspíše začátkem příštího roku.

Peníze na běžných účtech

Pokud jste využívali běžný či spořící účet, tak pro něj platí vše bez omezení. I nadále dochází k jejich úročení dle platných podmínek. S běžnými prostředky na bankovním účtu lze normálně disponovat až do doby oznámení ukončení ze strany banky, které bude také postupné. Veškeré vklady, stejně jako třeba v případě Sberbank jsou pojištěny do výše 100.000€, což k dnešnímu dni odpovídá hodnotě cca 2,35mil. Kč. Není potřeba dělat unáhlené kroky ani niktarak panikařit. Jednalo se o malou banku a ukončování služeb bude postupné.

Stejně jako v případě Sberbank CZ tak i tento případ pro Vás budu sledovat a pravidelně aktualizovat tento příspěvek, případně sledujte rovnou můj FACEBOOK!

Publikováno 3.4.2023

Mohlo by se vám také líbit...

Populární příspěvky