Pojištění GAP… vše podstatné, co jste možná nevěděli

Většina z Vás si v minulosti již pořizovala automobil. Ať už se jednalo o první automobil, nebo již několikátý vůz v rodině. Někteří z Vás měli možnost koupit si vůz zcela nový. Vlastnictví nového vozu sebou nese mnoho pozitivních věcí, v některých případech ale i starosti.

Allrisk pojištění nemusí být „na vše“

Ti, co řešili pořízení nového vozu a řešili financování vozu úvěrem, tak většinou musí havarijní pojištění mít sjednané. Pokud si vůz kupujete z vlastních úspor je volba pojištění na Vás.

Jak z názvu může být odvoditelné, Allrisk havarijní pojištění by Vás mělo krýt před všemi riziky. Částečně je to pravda. Pojištění Vám kryje automobil před havárií, odcizením, vandalismem a živly. V tuto chvíli jste si oddechli, se slovy „mám havarijko“ a jsem v klidu. Je tu ale ještě jedno riziko, které je specifické speciálně pro nová vozidla. Tím pojištění je GAP.

GAP – vše podstatné, co jste možná nevěděli

Tzv. „gapka“ nebo-li garance ochrany majetku (Guaranteed Asset Protechtion). Zní to složitě, ale o to jednodušší je význam tohoto pojištění. Kryje totiž rozdíl mezi cenou novou a tržní v případě odcizení vozidla nebo totální škody.

Příklad: Pro lepší vysvětlení jsem si vybral vůz Škoda Octavia RS, nájezd+ – 30000km/rok, pro porovnání jsem vycházel z inzertního webu Sauto.cz

Vysvětlení: Koupíte si nový vůz v hodnotě cca 790tis. Kč, po 3 letech dojde k odcizení nebo totální havárii. Pojišťovna Vám v daný moment vyplatí aktuální tabulkovou hodnotu vozidla, která bude lehce nad hranicí 450tis. Kč (bez odečtení spoluúčasti). Kde vzít v tomto případě na nový vůz a rozdíl 340tis. Kč? Odpovědí je Pojištění GAP.

V tomto případě by Vám pojišťovna z havarijního pojištění vyplatila částku 450tis. Kč (- spoluúčast většinou 5% nebo 10%) a z GAP dalších 340tis. Kč. Některé pojišťovny nabízejí i vyplacení spoluúčasti z havarijního pojištění.

Pokud chcete vědět více informací, můžete mimo jiné využít kontaktní formulář.

Mohlo by se vám také líbit...

Populární příspěvky