Staronový spořící produkt, garantované zhodnocení 6,5% p.a.

V dnešním článku bych Vám velice rád představil „staronový“ produkt, který lze využít ke spoření dětem, spoření na důchod nebo doplněk k tzv. Investiční hypotéce. Produkt je určen pro širokou veřejnost, je zcela zdarma. Žádné vstupní a ani měsíční poplatky!!!

Produkt mám v portfoliu již několik let, ale vzhledem k jeho tranším, dochází každých 7-12měs. k obnově (podle výše objemu emise a počtu klientů).

Nyní se představila inovovaná tranše pro následující období. Dle mých odhadu by měla být k dispozici cca 6-8měs.

Alternativa ke stavebnímu spoření

Produkt je nyní nastaven jako zajímavá „konkurence“ ke stavebnímu spoření. V jeho pravidelné investici lze nastavil 6ti leté období s minimální měsíční úložkou 1000Kč. Horní hranice není však nijak omezena. Jedná se o Dluhopisový program s pevnou úrokovou sazbou s roční výplatou úroků.

Dále lze tento produkt využít pro jednorázové uložení peněz a to i s možností roční výplaty úroků a vytvoření si tzv. renty.

Níže malé porovnání stavebního spoření a dluhopisu. Je zde přesně vidět, jak díky složenému úročení progresivně rostou úroky s postupem času u dluhopisů, když to u stavebního spoření je pevně daná státní podpora bez ohledu na zůstatek. Je potřeba ještě zohlednit to, že z výnosu ze stavebního spoření a také výnos z dluhopisů je zdaněn 15%, ale i tak tam rozdíl je. V tomto porovnání jsou navíc u stavebního spoření vstupní a zároveň roční poplatky, které u zmíněného dluhopisu nejsou.

V případě dotazů jakýchkoliv dotazů mě neváhejte kontaktovat a můžete k tomu využít třeba kontaktní formulář.

Mohlo by se vám také líbit...

Populární příspěvky