Pokuta 10milionů pro UniCredit Bank!

Účelně vynaložené náklady… pojem, který je strašákem bank už několik let. Banky úplně nevěděly, jak tento poplatek klientům účtovat. Chybou možná bylo i velmi málo konkrétní nastavení pravidel ze strany ČNB a tak docházelo k tomu, že pokud klient chtěl doplatit hypotéku mimo fix, tak banky dávaly pokuty a nebyly malé!

Osobně pár klientů mám, kterým jsem řešil právě snížení těchto pokut. Ve většině případů se mi povedlo tuto pokutu snížit na minimum nebo přijatelnou částku. Naposledy ke konci roku 2021 právě pro UniCredit mému klientovi.

Rekordní pokuta

Po 5 milionech pro Modrou pyramidu a 7,5 milionech pro Komerční banku došlo nyní na částku 10 milionů pro UniCredit Bank! Vzhledem k pokutě přes 42mil., kterou banka inkasovala od klientů mi to i tak přijde velmi směsné číslo, protože stejně na tom 32 milionů „vydělaly“. 

Pokud by někdo chtěl pročítat 104 stránkový dokument, tak má možnost. Jedná se o kompletní Rozhodnutí ČNB a důvody pro udělení pokuty.

Aktuální pokuty v řádech tisíců

Poslední rok je situace už jiná. Banky účtují pokuty v řádech stovek až tisíců korun. Přehled pokut najdete v tomto článku. Dalším důvodem je to, že dneska migrace mimo fix je téměř nulová z důvodu úroků. Stav je spíše opačný. Klienti si zuby nehty drží stávající fix s velmi výhodnými podmínkami.

Publikováno 4.1.2023

Mohlo by se vám také líbit...

Populární příspěvky