Spotřebitelský úvěr se sazbou JIŽ OD?

Každý z Vás se s tím určitě setkal, akční sazby, akční ceny apod. s kouzelným slůvkem již od… Já osobně když toto někde vidím, tak jsem okamžitě na pozoru a zjišťuji, kam se již od může až vyšplhat.

Zavádějící informace na přilákání klienta

Tak toto byl přesně případ, se kterým jsem se setkal. Nynější klient Moneta Money Bank požadoval konsolidaci úvěrů a šel za mnou s přesný požadavkem. 3 úvěry, celková dlužná částka cca 280tis. a představa o budoucím splácení na 60měs. Propočítal jsem mu tedy několik variant, kde by to mohl mít. Nejlepší nabídka se pohybovala kolem 6% RPSN bez dalších vedlejších výdajů za vedení účtu, správu úvěru a poplatek za sjednání. Na toto argumentoval, že mu jeho banka nabízí úrok 4,9% s výrazně nižší splátkou. Na toto jsem mu oponoval, že mi to u nich vyšlo dráž a že to je zvláštní. Navštívil jsem tedy webové stránky dané banky abych si ověřil informace.

Vyskočila na mě krásná tabulka, jaké podmínky mi nabídnou ale opět mě zarazilo kouzelné slovíčko OD 4.9%, která byla totožná s informací, kterou mi klient řekl. S touto informací jsem mu bohužel řekl, že nejsem schopen mu nabídnout lepší úrok bez pojištění a pokud mu tedy v bance toto slíbili, ať si úvěr vyřídí tam.

Upozornil jsem ho, ať si dává pozor, že se mi prostě nelíbí to od, navíc je u úvěru poplatek za sjednání a předčasné splacení. S tímto jsme se s klientem rozloučili s tím, že druhý den má mít schůzku v bance.

Druhý den mi klient volal s tím, že sedí v bance a že mu nabídli úplně jinou splátku (splátka byla podobná té, co vyšla mě, a proto jsem mu ji ani nenabízel) a co má dělat, že je to o hodně dražší než jsem mu nabídl já.

Interní metodika – neprůhledná síť kliček

Jak tomu bylo ve skutečnosti? Podobně jako lákají automobilky zákazníky na cenu automobilu již od, ale za tuto cenu si to auto stejně nikdo nekoupí…

Klientovi opravdu byl nabídnutý úrok již od 4,9% ale musel by splnit interní podmínky, které ale nikdo nezná, nebo je nechce veřejně říct. Každá odchylka znamená úrok navíc, v tomto případě výsledný úrok přes 14%!!! s poplatkem za sjednání.

S klientem jsem se tedy vrátil k původní, mnou nabízené variantě, kde byl úrok pevně daný bez slovíček již od a bez dalších poplatků.

Tímto článkem jsem chtěl ukázat, že i reklamní triky v televizi a dalších médiích, kde se láká na úrokové sazby již od neznamenají, že je klient dostane!

 

Mohlo by se vám také líbit...

Populární příspěvky