Magická hranice prolomena!

Psal se začátek roku 2017 a sazby stoupaly z historicky nejnižších příček atakující sazbu 1,6%. V březnu 2017 byla naposledy podobná úroková sazba jako nyní. Ta následně pravidelně stoupala téměř dva roky až na 3%. Od té doby opět, až na pár měsíců na přelomu roku 2019/2020 klesá. Magická hranice 2% byla prolomena v listopadu se sazbou 1,98%.

Aktuální situace hypotékám přeje. Ve spojitosti s nulovou daní z nabytí nemovitostí, o jejíž zrušení jsem psal v minulosti článek, se nyní jedná o super příležitost k nákupu nemovitosti pro vlastní bydlení, či jako investici.

Historie průměrných sazeb

Realita a magická hranice je rozdílná!

Jak jsem již psal minulý měsíc, reálné sazby byly hluboko pod touto magickou hranicí. A jaké jsou možnosti nyní?

  • REFINANCOVÁNÍ – 1,69% fix 1-7let
  • OSTATNÍ ÚČELY (koupě apod.) 1,89% fix 1-10let

Sazby nejsou podmíněny žádným pojištěním, kromě běžného účtu k hypotéce. RPSN je o 0,1%-0,15% vyšší. Pro ty, co „honí“ nejnižší možné sazby umím sazbu 1,49% s pojištěním s RPSN kolem 2,3%. „Výhodnost“ tohoto spojení klientovi vysvětluji a většinou nedoporučuji. Někdy jsou klienti, pro které tato kombinace vyjde levněji (starší klient, rizikové povolání apod.), nebo se najde někdo, kdo to PROSTĚ TAKTO CHCE!

Pokud chcete pomoci s propočtem úspory při refinancování úvěru, nebo máte zájem o zcela novou hypotéku, neváhejte se na mě obrátit, nebo využijte kontaktní formulář.

Chtěl bych ještě připomenout na možnost online schůzky ve virtuální kanceláři. Je možnost si zde i přímo zarezervovat místo v mém diáři.

Publikováno 16.12.2020

 

Mohlo by se vám také líbit...

Populární příspěvky

2 komentáře

  1. […] konci roku 2020 byla prolomena hranice úrokové sazby 2%, psal jsem o tom v tomto článku. Od té doby ještě průměrné sazby klesly na aktuální hodnotu 1,94%. Osobně jsem […]

  2. […] jsem na konci roku 2020 psal článek o prolomení hranice 2% u úrokových sazeb , tak by mě nenapadlo, že za 15měsíců budeme s repo sazbou z 0,25% na 5% a úrokové sazby […]

Komentáře jsou uzavřené.