Situace, do které se asi nechce dostat nikdo z nás. Spokojená rodina, děti, vlastní bydlení a přijde RÁNA! Rozchod, rozvod, vypořádání majetku. Nepříjemná situace, která může potkat každého. Když se celá situace uklidní přijde na řadu řešení finanční situace, jak budou dané osoby fungovat po finanční stránce a také po stránce bydlení.
Zde se můžete dostat do situace, která se týká primárně žen. Budete řešit kam jít bydlet. A stojíte před situací, že si
- budete hledat nájem?
- budete kupovat novou nemovitost?
- budete zůstávat ve stávající nemovitosti ale budete muset vyplatit bývalého manžela?
Kromě první situace budete muset bance prokazovat svoje příjmy, do kterých se započítávají i příjmy doplňkové, mezi které patří alimenty. Je však velký rozdíl v tom, do jaké banky půjdete! Na příkladu 5ti bank můžete vidět, na jakou hypotéku dosáhnete. Žena má příjem 25tis./m čistého ze zaměstnání a dále má 2 děti a na každé bere alimenty ve výši 8.000Kč, jiné závazky v tuto chvíli nemá.
Při podrobnějším zkoumání můžete zjistit 2 důležité věci!
Každá banka má trošku jinou metodiku v uznávání příjmů z alimentů. A také to, že některé banky stále řeší limity DSTI, i když tento limit byl zrušen. Spolu s rozdílnou výší životního minima tak můžete u jedné banky, která Vám sice uzná poloviční alimenty dosáhnout na stejnou hypotéku jako u banky ,která uzná 100%. Zároveň ale 2 banky, které uznají stejné alimenty, tak poskytnou v rozdílu o více jak 1mil. vyšší hypotéku, než banka se stejnou výší uznaných alimentů.
Pokud tedy řešíte podobnou situaci, řešte to hlavně včas a pokud si nevíte rady, či Vám Vaše banka řekla, že u nich nemáte dostatečnou bonitu, tak se na mě neváhejte obrátit a rád Vám spočítám Vaše možnosti.
Váš #specialistanahypo
Publikováno 1.2.2024